SUZAN KÜÇÜKSARAÇ “KADIN HER YERDE, GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ TÜRKİYE”

SUZAN KÜÇÜKSARAÇ “KADIN HER YERDE, GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ TÜRKİYE”

Mart 8, 2022 Kapalı Yazar: Özlem KIRGEL

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde emeğiyle yüreğiyle başarılı kadınlarımızı anmak ve iş dünyasında örnek gösterilen konuğumuzla kısa bir söyleşi yapmak istedik.  Suzan KÜÇÜKSARAÇ’ı Mavi Akaryakıt GO istasyonunda ziyaret ettik. Ankara’nın Akyurt ilçesinde Büğdüz Mahallesi Çankırı Bulvarı üzerinde hizmet veren akaryakıt istasyonu giderek daha etkin ve daha güçlü. Kurucusu ve işletme sahibi kadın bir işletmeciyi akaryakıt sektörde hem aktif hem de yönetici olarak görmek pek çok kişiyi şaşırttı. Onun gayretini ve başarılarını sizlerle paylaşmak istedik.

Suzan KÜÇÜKSARAÇ işinde özverili, titiz ve çalışkan bir iş insanı. Takdir gören etkin ve sürdürülebilir projelere imza atmış bir girişimci. Suzan KÜÇÜKSARAÇ, “Kadın her yerde, güçlü kadın, güçlü Türkiye” sözünde ki gibi olması gereken duruşunu sergiliyor. Sosyal sorumluluk projeleriyle de gündeme gelen Suzan KÜÇÜKSARAÇ deneyimli ve güler yüzlü personeli ile Ankara’nın Akyurt ilçesinde kimsenin yapılmaz dediği bir yerde şirketini kurarak kadınlarımızın azimli ve kararlı çalışmalarına örnek olmuştur. Suzan KÜÇÜKSARAÇ ile akaryakıt sektöründe son yıllarda yaşanan ekonomik krizi, çözümlerini ve yenilikçi projelerini konuştuk.  Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlarız.

  • Kısa sürede örnek gösterilen kadın girişimci oldunuz başarınızın sırrı nedir?

Suzan KÜÇÜKSARAÇ – Başarmak için inanmak gerekir. Önce başarıma çok inandım. Çok çalıştım. Emek ettim. Asla pes etmedim ve şu an buradayım.

  • Hayatınızda rol model oldu mu çalışma Prensipleriniz hakkında bize bilgi verir misiniz?

Suzan KÜÇÜKSARAÇ –  Hayatımın en büyük modelleri Türk kadınları ben hayatımda hep başarılı Türk kadınlarını örnek aldım. Nene hatunlardan, Tomris hatunlara onların başarılarını örnek alarak, kendimde bir kadın olarak bir kadın titizliği ile çalışarak bu günlere kadar geldim.

  • Mutlu müşteri felsefesi hakkında bilgi verir misiniz.

Suzan KÜÇÜKSARAÇ –  Bizim hedefimiz mutlu müşteridir. Bizim sektörümüzde istasyonumuza giren kişilerin rahatlıkla yakıtını alması, güler yüzle karşılanması temiz nezih bir ortamda çayını kahvesini  içmesi istasyonumuza rahatlıkla girip çıkması önemlidir. Biz tebessümle güler yüzle müşterilerimizi karşılıyoruz.  Aynı şekilde müşterilerimizi memnun ederek buradan uğurluyoruz.

  • Sosyal sorumluluk projelerinizi takdir ediyoruz. Bu alanda yaptığınız çalışmalarınızdan bahseder misiniz ?

Suzan KÜÇÜKSARAÇ –  Sosyal sorumluluk projeleri benim için hayatımda benim için en çok mutlu olduğum anlar. Sosyal sorumluluk projeleri ile birçok öğrenciye bir çok engelliye bir çok kadına ulaşıyorum. Bu beni çok mutlu ediyor. Öğrencilerin eğitim alnında ulaşmadıkları kitaplarını ulaştırmak. Kadınların bir adım yanlarında olmak  benim için çok önemlidir.  Asıl alanım eğitim. Eğitim gören özellikle kız çocuklarıyla alakalı çok büyük projelerim oldu.  Halada devam ediyor. Okutup bir yerlere getirdiğim öğrencilerim var. Onları gördükçe daha da mutlu oluyorum. Daha fazlasını yapmak istiyorum. Sanırım başarımın en büyük sırrı da kazandıklarımı sosyal sorumluluk projeleriyle, öğrencilerle, kadınlarla, engellilerle paylaşmak.  Öncelikli olarak eğitim alnında ara vermeden yeni projelerimi hazırlıyorum.

  • Enflasyon giderek arttı bu durumun iş yaşamına yansıları hakkında görüşlerinizi almak isteriz ?

Suzan KÜÇÜKSARAÇ –  Enflasyonun artması ile birlikte bizimde akaryakıt petrol piyasalarında  fiyatların iniş ve çıkış halinde olması, müşterilerimizin bu konuda panik halinde olması, maliyetlerimizin artması, elbette ki bizleride zorluyor.  Bu durumun en kısa zamanda çözülmesi için bizlerde elimizden geleni yapıyoruz. Enflasyonun artması demek giderlerimizin ve bizim şuanda mevcut içinde bulunduğumuz. Sermayelerimizin erimesi anlamında şu anda müşterilerimizde yaşanan paniğin ve akaryakıt piyasalarının biran önce dengeye gelmesini istiyoruz. Maliyetlerimizdeki artışlar. Karlılığımızda ki düşüşler bizi son iki aydır ciddi manada etkilemekte ama biz bu konu ile ilgili umudumuzu kaybetmedik. Pes etmedik bu konu ile ilgili satışlarımızı daha da arttırma yolunda ilerliyoruz. İnşallah ekonominin de en kısa zamanda düzeleceğini piyasalarımızın yerine oturacağını temenni ediyoruz.

  • Hayatta bir sloganınız var mı ?

Suzan KÜÇÜKSARAÇ – Kadın her yerde, güçlü kadın, güçlü Türkiye!

Röportaj : CANSU ÇİÇEK

Editör: BETÜL DÜNDAR

Tıkla Paylaş!