“SEVGİ HAYATA BAĞLAR” PROJESİ İLE KEÇİÖRENLİ ÇOCUKLAR SEVGİ DİLİYLE MUTLULUK AŞILIYOR

“SEVGİ HAYATA BAĞLAR” PROJESİ İLE KEÇİÖRENLİ ÇOCUKLAR SEVGİ DİLİYLE MUTLULUK AŞILIYOR

Aralık 22, 2021 Kapalı Yazar: ZLM

Bildirilen ilgili habere göre Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Gençlik Vakfı öncülüğünde ve Av. Ömer Cihat Mert koordinesinde yürütülen “Sevgi Hayata Bağlar” projesi ile Keçiörenli çocuklar sevgi diliyle mutluluk aşılıyor, aile içi iletişimin artmasını sağlıyor. Çocukların başrol olduğu bu projede sevgi dolu sözcükler ile; kötü alışkanlıklardan uzak durulması, iyiliğe ve güzelliğe ulaşılması, iletişimin artması, daha huzurlu ve daha mutlu bir toplum oluşturulması hedefleniyor.

Proje yürütücüsü Av. Ömer Cihat Mert verdiği detaylı bilgide şunları aktardı: “Sevginin ve özellikle sevgi dilinin her zorluğu aşacağına ve insanların hayata daha sıkı sıkıya tutunmasına vesile olacağına inanıyoruz. Özellikle saf ve temiz sevginin timsali çocuklarımızın daha mutlu bir toplumun inşasında her birimizin bir öğretmeni olduğunu düşünüyoruz; nitekim bir çocuğun sevgi dolu bir sözü anneyi, babayı, ağabeyi veya kardeşi derinden etkileyebilir. Onların sevgi sözleriyle daha mutlu ailelerin ve dolayısıyla daha mutlu bir toplumun anahtarıdır. Bir çocuğun babasına “babacığım seni çok seviyorum ve sigara içip hastalanmanı istemiyorum” demesi, abisine “abiciğim benim için çok değerlisin, telefonunla değil benimle vakit geçirmeni istiyorum” demesi insanların hayatını etkileyebilecek derecede derinden önemlidir. Bu sayede aile bireylerinin ve çocuklarla iletişimi olan herkesin kötü alışkanlıklardan uzak durması, daha mutlu ve daha huzurlu bir hayata sahip olması, insan ilişkilerinin güçlenmesi kolaylaşacaktır. Bu bağlamda; okullarda çocuklarımıza yönelik verdiğimiz eğitimlerde psikologlar, sosyologlar, kişisel gelişim uzmanları ve eğitmenler tarafından sevginin önemini aşılıyoruz. Ardından, çocuklarımıza dağıttığımız tanıtıcı CD’ler, broşürler, anketler ve çizelge defterleri gün içerisinde okulda ve evlerinde sevgi sözcükleri kullanmalarını teşvik ediyoruz. Daha sonra çocuklarımız okullarında, gün içerisinde kullandıkları sevgi sözcüklerine göre ödüllendiriliyor. Mutlu bir toplumun mutlu bir aileden geçtiği inancıyla, çocuklarımızın aile içerisinde hem iletişim arttırmaları hem de sevgi diliyle aile bireylerin iyiye ve güzele yönelmelerini hedefliyoruz. Proje kapsamında Keçiören genelindeki okulları ve çocuklarımızı da bu çalışmaya dahil etmeye devam ediyoruz.”

SEVGİ HER BOŞLUĞU DOLDURUR

Projede asıl amacın; çocukların öncülüğünde hiçbir şeyin sevgiden daha önemli olmadığını aşılayarak sevginin her boşluğu dolduracağını göstermek olduğunu belirten Mert, “Sevgi her boşluğu doldurur. Sigara içmek, telefonla gereğinden fazla vakit geçirmek, kötü alışkanlıklara sahip olmak yerini sevgi dolu sözcüklerle  alırsa daha mutlu yuvalar, daha mutlu toplumlar oluşur. Bu projede, çocuklarımız her gün evlerinde kullandıkları sevgi sözcüklerini çizelge defterlerine yazarak okullarında teşvik edici şekilde ödüllendirilecek ve çocuklarımızın temiz kalbiyle daha temiz, daha güzel, daha mutlu bir dünya inşa edilecek.” dedi.

Tıkla Paylaş!