RESTORANLARDA PAKET SERVİS İLE HİZMET DÖNEMİ DEVAM EDİYOR

RESTORANLARDA PAKET SERVİS İLE HİZMET DÖNEMİ DEVAM EDİYOR

Aralık 24, 2020 Kapalı Yazar: Özlem KIRGEL

Antalya’nın Alanya İlçesinde Bozo Burger ile söyleşimizde Covid – 19 sürecindeki çalışmaları hakkına bilgi aldık. Pandemi nedeniyle alınan önlemler kapsamında pek çok işletme süreç içerisinde yeni uygulamaları sürdürmeye devam ediyor.

Antep’in yöresel lezzetleri Alanya’da

Alanya’nın Oba Mahallesi Mesut caddesinde hizmet veren Bozo Burger yetkilisi Rıza Erol ile yaptığımız söyleşide çalışmaları hakkında bilgi aldık. Rıza Erol, Gaziantep’liyim 2 yıldır buradayız. Ailemle birlikte kendimize restoran açtık. Babam, ben ve ağabim birlikteyiz. Antep Yöresel yemeklerini yapıyoruz. Diyerek sözlerine devam etti. Antep yöresinin özel tatlarının yanı sıra kendi özel spesiyal Burgerlerinde iddialı lezzetleri ile BOZO Burger bölgede hizmet veriyor. Kebap çeşitleri ve yöresel lahmacun ve pideleri menünün seçilen tatlarından.

Rıza Erol’un Babası ve Abisi tanınmış şeflerden, aile olarak Alanya’da hem yöresel lezzetleri hem de Turistlere yönelik Steak menü çeşitleri ile ağabisi  usta şef Mehmet Erol lezzetli yemekleri sunuyor.

Rıza Erol  sektörde yeni olduğunu ailesi ile planladığı işletmede yöneticiliğini etkin uygulamaları ile sürdürmeyi başarmış.  Son yıllarda yaşanan salgın nedeniyle zorluklar yaşadığına değinen Rıza Erol, bu iş alanında yeniyim 2 yıldır restoran işletmesi yöneticisi olarak çalışıyorum. Yalnız çok kötü bir döneme denk geldik. Bizim içinde kötü oldu. Diyerek Covid-19 nedeniyle yaşanılan sorunlara değindi.

BOZO Namı nerden geliyor?

Bozo adı namı Rıza Erol’un dedesinin ona çocukluğunda kullandığı lakap olan BOZO ismini kullanmak istemiş. Aile işletmesi olarak kurduğu restoranı geliştirmeyi ve Alanya olmayı seçmişler.

Salgın nedeniyle sadece paket servis hizmeti sürdürülüyor.

Salgın nedeniyle paket servis sisteminde çalışmayı sürdürdüklerini anlatan Rıza Erol, Maalesef paket çalışıyoruz sadece. İnternet ortamında kullanılan uygulamaları aktif bir şekilde kullanıyoruz. Telefon ve sosyal medya ağalarını aktif olarak kullanarak paket sipariş çalışılıyor. Alınan tedbirler kapsamında gece saat 12:00’a kadar internetten ve telefondan çalışılabiliyor.

Salgın kapsamında restoranda hijyen çok önemli!

Salgında alınan önlemler ile ilgili restoranda yaptıkları uygulamalarda dezenfektan kullanımına hijyen kurallarına dikkat ettiklerini maske ve mesafe kuralına dikkat. Masa ve kullanılan malzemelerin dezenfekte edildiğini Belediyenin dezenfektan uygulamalarını yaptıklarını anlattı. Günlük tedbirlerin hepsini almaya çalıştıklarına sözlerinde yer verdi. Rıza Erol, Bu salgını hep birlikte yenmeye çalışıyoruz. Yeneceğiz bunun başka yolu yok. Başka bir çaresi yok. Temizlik, hijyen, dezenfektan, maske kuralına uyuyoruz. Restorana müşteri almıyoruz. Müşteri oturtmuyoruz. Yasak nedeniyle. Mesela müşteriden para alırken dahi dikkat ediyoruz. Paradan maalesef çok bulaşıyor. Alışverişlerde biraz daha dikkat ediyoruz. Özellikle eldiven ile almaya çalışıyoruz. Aldığımız önlemlerin Ne kadar  faydalı olduğunu zamanla göreceğiz. Çok şükür çalışanlarımızda ailemizde salgın sürecinde bir sıkıntı yaşamadık. 

Burger üzerine iddialı menüleri ile çok tutan özel burger çeşitleri Alanya’da tercih ediliyor.

Rıza Erol, biz burger üzerine iddialıyız çünkü gerçekten bizim burgerlerde hazır et kullanmıyoruz. Kendi üretimimiz tüm malzemeler tamamen doğal olarak sunuyoruz. Aslında ilk amacımız burgeri ön plana çıkarmaktı. Bunuda başardık. Bizim kullandığımız %100 doğal et kimilerine garip gelebiliyor alışılan katkılı etlere alışanlar bu tadı değişik buluyorlar. Ürün hazırlığını izlemek isteyen müşterilerimize video çekip atabiliyoruz. Diyerek açıklamada bulundu paket serviste de bölgede burger satışlarının iyi olduğunu söyledi. Yeni soslarla ve yeni menü lezzetleri ile ürün çeşitliliğini geliştirmeyi planladığını anlattı. BOZO Burger’e salgın sürecinin bir an önce atlatılması dileklerimizle çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Röportaj: Selma Kılınç 

Tıkla Paylaş!