KEÇİÖREN BELEDİYESİ ATATÜRK’Ü ÖLÜMSÜZLEŞTİREN ÖZEL GAZETE YAYIMLADI

KEÇİÖREN BELEDİYESİ ATATÜRK’Ü ÖLÜMSÜZLEŞTİREN ÖZEL GAZETE YAYIMLADI

Kasım 11, 2021 Kapalı Yazar: ZLM

Keçiören Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 83’üncü yıl dönümde ölümsüzleştirmek için 10 Kasım’a özel “Gazete Keçiören” adıyla gazete basımı yaptı. Gazeteler, Anıtkabir’i ziyaret edenler başta olmak üzere Ankara’nın birçok noktasında vatandaşlara dağıtıldı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un talimatıyla yayımlanan gazetede, Atatürk’ün yaşamını yitirdiğini duyuran 10 Kasım 1938 tarihli gazetelerin manşetleri yer aldı.  Aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünü manşetten duyuran ve ona övgüler yağdıran yabancı basının yayımlarına da yer verildi.

Dört sayfa olarak yayımlanan Gazete Keçiören’in birçok bölümünde, Atatürk’ün cenaze törenine Türkiye’nin birçok noktasından gelen yüzbinlerce insanı gösteren fotoğraflar da yer aldı. Atatürk’ün kurduğu ve Türkiye’nin kalkınmasına öncülük eden kurum ve kuruluşların listesi de gazetede önemli bir yer tuttu.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun kurduğu Türkiye Cumhuriyetini ölümsüzleştirmek için milli ve manevi günlerde Gazete Keçiören’in basım yaptığını ve yapmaya devam edeceğini belirtti.

Tıkla Paylaş!