Erkan Arman İle Covid – 19 Sürecinde Tekstil ve Turizm Sektörü Üzerine Konuştuk

Erkan Arman İle Covid – 19 Sürecinde Tekstil ve Turizm Sektörü Üzerine Konuştuk

Kasım 27, 2020 Kapalı Yazar: Özlem KIRGEL

Esnaf ziyaretlerimiz devam ediyor. Covid – 19 salgını nedeniyle esnaflarımızın zor günler geçiriyor. İş yaşamının giderek ağırlaşan şartlarında yaptığımız ziyarete Erkan Arman ile süreç hakkında sohbet ettik.

Denizlili Erkan Arman Tekstil sektörüne yıllarını vermiş. Alanya satış mağazasında hizmet vermekte olan Erkan Arman Toptan ve Parkende ürün satışlarını sürdürüyor.

Corona’nın iş yaşamına yansıdığı olumsuz etkilerine değinen Erkan Arman, satışların giderek durduğunu ve iş yaşamının kötüye gittiğine değindi. İş kollarından tekstil ve turizm faaliyetlerinde çalışmalarını sürdürdüklerini gelen turist sayısındaki azalma nedeni ile işlerin daha da kötüye gittiğine sözlerinde yer verdi.

İş planlarını uygulayamadığını belirten Erkan Arman yakın dönemde gerçekleştireceği planlamada işletmesini kapatmak istemediğini, geçici süre içerisinde yoğun çalışmaya ara verdiğini belirtti.

Erkan Arman, Her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde işler biraz zayıf ama 3 – 5 ay sonra işler için piyasa hareketlenmeye başladığı zaman. Herkes nasıl çalışıyor ise az miktarda da olsa işlerimize devam edeceğiz.   

Her sektör zor durumda sonuçta herkes birbirine bağlı çalıştığı için iş düzeni etkileniyor.

Türkiye adına görüşlerini sorduğumuzda süreç hakkında bilgi veren Erkan Arman, memleketimizin her zaman arkasındayız sonuçta memleketimiz için çalışıyoruz. Kendimiz için değil kendimiz için çalışsak ta her zaman üretim pazarlama yani her zaman kendi malımızı üretip satmak. Amacımız İnsanlara faydalı olmak. Memlekete faydalı olmak için çalışıyoruz.

Röportaj : Selma Kılınç ALANYA – ANTALYA

Tıkla Paylaş!