Covid – 19 Salgını Nedeniyle Önlemler Arttırıldı Alanya Esnafıyla Alınan Tedbirler Hakkında Konuştuk

Covid – 19 Salgını Nedeniyle Önlemler Arttırıldı Alanya Esnafıyla Alınan Tedbirler Hakkında Konuştuk

Kasım 28, 2020 Kapalı Yazar: Özlem KIRGEL

Turizm beldesi Alanya’dayız bölgede 12 aya yayılmış turizm beldesi gördüğünüz gibi sensizliğe bürünmüş halde salgın nedeniyle alınan tedbirler uygulamaya devam etmektedir.

 Alanya esnafı ile yaptığımız röportajda güncel durumu değerlendirdik. Alanya Limanında Vitamin Portakal büfe işletmesi sahibi Muhammed Aydemir ile yaptığımız söyleşide Doğma büyüme Alanyalı olan Muhammed Aydemir son yıllarda turizm sezonu hakkında konuştu.

Son dönemde Covid –  19 salgını yoğunlaşması nedeniyle tedbirler arttırıldı. Sokağa çıkma yasağı ve çeşitli kısıtlamalar getirildi. Bu konu hakkında görüşlerini bildiren Aydemir açıklamada bulundu Aydemir, tedbirlerimizi alıyoruz gördüğünüz gibi maskemizi takıyoruz hijyene dikkat ediyoruz.

Ama saatler olarak ileriye dönük daha hızlanma olacaksa iyileşmelerde normal. Zaten turizmde bitti burada Alanya’da turizm yok zaten kaptım gitsek de bizim için sıkıntı yok şuan.  

Diyerek sözlerine devam etti satışların önceki yıllara göre daha düşük olduğunu belirten Aydemir, sağlık olsun diyoruz yapabileceğimiz çok bir şey yok diyerek maska kullanımına dikkat çekti. Maske kullanımı ve hijyene dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak. Maske mesafe hijyenin önemine değindi .

Röportaj: Selma Kılınç

Tıkla Paylaş!