BY MUSTAFA COUNTRY TOURS KURUCUSU MUSTAFA KOCAGÖZ SALGIN SÜRECİNDE AŞILANMANIN ÖNEMİNE VURGU YAPTI

BY MUSTAFA COUNTRY TOURS KURUCUSU MUSTAFA KOCAGÖZ SALGIN SÜRECİNDE AŞILANMANIN ÖNEMİNE VURGU YAPTI

Ağustos 12, 2021 Kapalı Yazar: Özlem KIRGEL

Antalya’nın Alanya ilçesinde hizmet veren  by Mustafa Country Tur’a konuk olduk. Yaptıkları çalışmaları anlatan işletme sahibi Mustafa Kocagöz bölge turizmi ve yaptıkları tur hizmetleri hakkında bilgi  verdi. Jeep safariden bot turlarına birçok alanda hizmet veren Mustafa Kocagöz işini tutku ile yapıyor.Hizmet sektöründe 20 yılı aşkındır çalışmalar yürütmekte. Gündem konularından bahseden Mustafa Kocagöz salgın tedbirlerine değindi. Pandemi şartlarında nasıl önlemler alınmalı konularının yanı sıra aşı olunması konusunda da çevrede görülen olayları anlatarak aşılamanın önemine dikkat çekti. 

by Mustafa Country Tours 25 yılı aşkındır Tur acentesi olarak Alanya’da hizmet veriyor. 

Biz bu işi canı gönülden yapıyoruz diyen Mustafa Kocagöz 25 – 30 yıllık bir birikime sahip olduklarını anlattı. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir anlayışla yürüttüğü hizmetlerini sürdürme çabasında işlerini yürütmeye gayret gösteriyor. 

Kanyon gezilerinden tekne turlarına seçenekler sunan Akdeniz’in güzelliklerini seyre doyarak yaşayacaksınız. 

Sapadere kanyon turları, Dim Çayı safari turları, özel kanyon turları Konya il sınırlarına kadar gidilerek sürdürülüyor. Bot turları, tekneyle gezi turları ve çeşitli organizasyonlar rağbet görüyor. Bizler İş Zamanı Work Time editörümüzle katılımcı olarak safari ve tekne turlarını deneyimledik. Turları gözlemleme fırsatı bulduk. Keyifli ve eğlenceli rotalar belirleyen tur programları durakları görülmeye değer. Yemek seçenekleri gruplara özel ve standart uygulamaları ve ikramları lezzetli ve başarılı bulduk.

Fiyat politikasında ekonomik çözümler sunan turlar ile aile gezileri daha eğlenceli

Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hizmet verdiklerini anlatan Mustafa Kocagöz katılımcıların gittikleri turlardan memnun olduklarını, dönütlerin olumlu yönde olduğunu anlattı. Her zaman en iyi turları organize ettiklerini anlatan Mustafa Kocagöz, Turlarımız memnuniyet garantilidir. Memnun olmayanın para iadesini garanti ediyorum. Bizim için paradan önce müşteri memnuniyeti çok önemli diyerek yaptıkları turların hizmetine gösterdikleri özeni anlattı.  

Otelcilik ve restoran işletmeciliğinden Tur Acenteciliğine 

Profesyonel Turizmci Restoran işletmecisi olarak çalışmalarını yürüten Mustafa Kocagöz daha sonraları tur acentesi olarak by Mustafa Country Tours şirketini açmış 25 yıldan beri aktif olarak acente işletmecisi olarak çalışmaktadır. Türkiye’nin birçok yerinden Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere pek çok ilden konuklara hizmet veriyor. Yurt dışı Turistler Almanya ve Hollanda ağırlıklı olmak üzere  Belçika, Norveç ağırlıklı son dönemde Rus konuklar daha ağırlıkta turlara katılıyor. Mustafa Kocagöz, Bizim yaptığımız işlerde daha öncelerinde Alman, Hollanda, Belçika, Norveç şuan da biraz Rusya ağırlıkta diyebilirim. Diyerek çalışma yaptıkları grupları anlattı.

Tur gezilerinde en çok jeep Safari Turları rağbet görüyor

Tur katılımcılarının en çok tercih ettikleri turlardan biri Jeep ile safari turları. Sonrasında tekne ve bot turları rafting Alanya şehir turları Atv Turları gibi turlar talep görüyor. Pamukkale, Kapadokya turları da talep edilmekte. 

Antalya Bölgesindeki Orman yangınları nedeniyle sorunlar yaşandı. Bölgede yaşayan halk ve konuklar zor zamanlar geçirdi.  

Ağustos Ayında süren yangınlar bölgede halkını ve işletmecileri çok zor duruma düşürdü. Tüm Türkiye ile acıları paylaştı. Mustafa Kocagöz, yaşanan orman yangınlarını tabi ki kimse istemez. Biz ormanlık alana misafirlerimizi götürmüyoruz. Yeşil bölge ve alanlarda daha dikkatli kontrollü oluyoruz. Şu an yasaklardan dolayı etkilendik. Öncelikle bizim için sağlık sıhhat geliyor. Ormanlarımıza sahip çıkmamız gerek. Her fidan bizim için bir evlat gibidir. Yaşanan olayları kınadığını sözlerinde belirten Mustafa Kocagöz bu tür olayların yaşanmaması dileklerini iletti. 

Mustafa Kocagöz salgın nedeniyle alınan tedbirleri anlatarak Covid-19 ile mücadele kapsamında aşılanmanın önemine değindi. 

Salgın döneminde yapılan turlarda HES kodu zorunluluğu ve PCR testi negatif konukların kabul edildiğini ateş ölçümü ve genel kontroller ile aktivitelere katılımların gerçekleştiğini anlatan Mustafa Kocagöz, aile turlarının daha yoğun olduğunu genel turlarda da koşullara uygun hareket edildiğini anlattı. Özellikle aşılanmanın önemine vurgu yapan Mustafa Kocagöz aşının hayat kurtardığına dikkat çekti. Aşılanma olmadığında kişilerin süreci atlatamadığını ya da çok zor iyileştiklerini gözlemlediklerini belirtti. Mustafa Kocagöz bizim için misafirlerimizin sağlığı önemli lütfen herkesi aşı olmaya davet ediyorum. Diyerek salgın sürecinin atlatılması için gerekli önlemlere dikkat edilmesi için mesajlarını iletti. 

Mutlaka aşı olalım. Aşı olmayanlar lütfen dikkat edin. Gelin aşınızı olun. Aşı olanlarda yakınlarımızda gördüğümüz için söylüyor ve anlatıyoruz. Aşı olanlar hastalığı daha ağır olmadan ayakta geçiriyorlar. Lütfen aşınızı olun.

Tıkla Paylaş!