ANTALYA’DA KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ BAŞLADI GEZEN SİNEMA ETKİNLİKLERİ TÜM İLÇELERDE DEVAM EDİYOR

ANTALYA’DA KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ BAŞLADI GEZEN SİNEMA ETKİNLİKLERİ TÜM İLÇELERDE DEVAM EDİYOR

Haziran 18, 2021 Kapalı Yazar: Özlem KIRGEL

Antalyalıları açık hava sinemasında buluşturan Antalya Büyükşehir Belediyesi İlçelerinde Gezici Sinema etkinliğini sürdürüyor. Etkinlik kapsamında Antalya ilçelerinin belirli merkezlerinde Antalya Büyükşehir  Belediyesi sinema günleri düzenliyor. Yeni sezonda da geçen yıllarda yapılan kültür sanat etkinlikleri sürdürülecek.

Geçtiğimiz yıl Antalya merkezde “Sahilde Sinema Var” etkinliğinde sinemaseverleri buluşturan Antalya Büyük Şehir Belediyesi bu yılda tüm ilçelerde olacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanı Okan Yavuzla söyleşi yapma imkanı bulduk. Yaptıkları çalışma hakkında bilgi aldık. 2020’de Antalya merkezde “Sahilde Sinema Var” etkinliğinde sinemaseverleri buluşturan Antalya Büyükşehir Belediyesi gördüğü yoğun ilgi üzerine faaliyetlerini sürdürüyor. Okan Yavuz yapılan etkinliklerde sosyal mesafe maske ve sağlığa uygunluk kurallarına dikkat ederek etkinlikleri yürüttüğünü anlattı. Yavuz, Tüm pandemi kurallarına uyarak bu etkinliği yaptık geçen yıl yoğun talep üzerine 400 kişilik olan kişi sayısını 500 kişiye kadar çıkarttık Antalya merkezde ve sayın başkanımız Muhittin Böceğin talimatları ile bu güzel etkinliği 19 İlçemize götürmeyi amaçladık. Dedi

Haziran Ayında başlayan “Gezen Sinema” etkinlikleri 11 Temmuza kadar sürdürülmesi planlanıyor.

16 Haziranda Çarşamba günü Gazipaşa’da  17 Haziran Perşembe günü Alanya Mahmutlarda sinema etkinliği yaptıklarını anlattı. Yavuz, bugün Alanya Mahmutlar dayız bu güzel etkinliği halkımızla beraber açık havada yıldızlar altına gerçekleştireceğiz diyerek sözlerinde yer verdi. 16 Haziranda başlayan etkinlikler 11 Temmuza kadar Antalya’nın tüm ilçelerinde devam edecek. Gezici sinema etkinlikleri yaklaşık 1 ay kadar sürdürecek.

Sezonda yeni etkinliklerle Kültür sanat ve müzik Alanya’da, antik kentlerde kültür tarih sanatla buluşuyor.

Sinema etkililiği dışında başka etkinliklerde planlandığını söyleyen Okan Yavuz, Gezici Sinema etkinliğini takiben özellikle antik kentlerde “Kültür Tarih Sanatla Buluşuyor” etkinliklerimiz var. Konser, Tiyatro ve sanatsal kültürel faaliyetlerimize yine devam edeceğiz. Dedi. Büyükşehir belediye başkanı Sayın Muhittin Böcek’in talimatları ile yeni etkinlik planları uygulanacak.

Kültür sanat etkinlikleri Antalya Büyükşehir belediyesi tarafından tamimiyle ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Antalya Büyük Şehir Belediyesinin sosyal medya hesaplarından takip ederek etkinlik takvimi hakkında bilgi alınabilir. İlçelerde billboardlarda duyuruları yapılan etkinlikler takip edilebilecek.  Antalya merkezdeki etkinlikler için Antalya belediyesi web sitesi üzerinden rezervasyonla ücretsiz olarak koltuk seçerek etkinliklere katılım gerçekleştiriliyor.

Etkinliklerde Sosyal mesafe ve pandemi kuralları uygulanıyor. Sosyal mesafe kuralları nasıl uygulanıyor?

Etkinliklere katılım girişlerde yapılan kontrol ve açık hava düzeneğinde otuma düzeni kurlarına uyarak sağlanıyor. Yavuz, Bu etkinliklerde sandalye düdenine en az 1,5 metre sosyal mesafe alanı oluşturduk kesinlikle halkımız sosyal mesafeye uygun olarak açık alanda girişte ateş ölçümleri ve gerekli kontrolleri yapıyoruz, rahatlıkla giriş yapabilirler. Dedi. Gezici Sinema etkinliklerinde girişlerde ateş ölçümü maske ve hijyen konusunda dikkatli davrandıklarını anlatan yavuz. Etkinliklerde oturma düzenine kadar planlamalarında özen gösterdiklerini söyledi.

Gezici Sinema etkinliklerine tüm halkımızın katılmasını rica ediyorum. Yıldızlar altına sinema keyfini izlemekten mahrum kalmasınlar iyi seyirler diliyorum.

Sinema keyfi ve etkinlikler hakkında mesajlarını ileten Yavuz, Şahsım ve sayın Antalya Büyükşehir Belediye Başkanım Muhittin Böcek adına bu güzel etkinliğe tüm halkımızın katılımlarını rica ediyorum. Yıldızlar altına sinema keyfini izlemekten mahrum kalmasınlar iyi seyirler diliyorum.

Alanya’da önem verdikleri etkinlikleri iki farklı bölgede planlanan etkinlikler 18 Haziran Perşembe Mahmutlar eski Belediye Önünde 19 Haziran Cuma günüde İskele meydanında tüm halkın davetli olduğu söyleyen Yavuz, tüm hazırlıkların tamamlandığını halkın etkinliklere katılımını beklediklerini söyledi. Kültür sanat etkinlikleri ve sosyal dayanışma projeleri için Antalya Büyükşehir Belediyesini tebrik ederiz.

RÖPORTAJ: SELMA KILINÇ

Tıkla Paylaş!