ANADOLU OSB’DEN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE VEFA

ANADOLU OSB’DEN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE VEFA

Mart 18, 2021 Kapalı Yazar: Özlem KIRGEL

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB) bugün sınırları içerisinde bulunan Çanakkale Şehitleri Anıtı’nda anma töreni ve “kahraman birlik” 57. Alay askerlerinin aziz hatırası adına çam koruluğu açılışı yaptı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törene, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, yönetim kurulu, yatırımcılar ve çalışanlar katıldı. Mustafa Kemal Atatürk’ e, 57. Piyade Alayı askerlerine ve tüm Çanakkale şehitlerine şükran ifadeleriyle sözlerine başlayan Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, ekonomik bağımsızlığın ve sanayileşmenin önemine
dikkat çekti ve devam etti:

“Yok olmak üzere olan ulusumuzun Çanakkale’ de başlayan dirilişinde ve içerisinde bulunduğumuz topraklarda devam eden kurtuluş hareketinde şehit olanlar kendileri için canlarını feda etmedi. Bizde gelecek kuşaklar için çalışmayı görev edindik. Anadolu OSB’ yi önce Ankara’ ya sonra da Türkiye’ ye miras bıraktık.”

Şehitlerimiz adına meslek öğrencilerine burs

Sözlerinin devamında Çanakkale şehitlerine ve milli mücadele kahramanlarına
duydukları vefayı ifade eden Tuncay, konuşmasına şöyle devam etti:

“Çanakkale Savaşlarında Ankara’ dan şehit olan 1764 askerimizin adının yazılı olduğu bu anıt ile ulusumuz için can verenleri her gün yad ediyoruz. Anıtımızın karşısına 1764 askerimiz adına 1764 badem ağacı diktik. Badem ağaçlarından elde ettiğimiz gelir ile Polatlı meslek lisesi öğrencilerine burs desteğinde bulunuyoruz. Bölgemizde öğrencilere staj, yaz çalışması ve istihdam imkanı sağlıyoruz. Çanakkale ruhunu Anadolu OSB’ de yaşatmaya devam ediyoruz.”

Anıtta yapılan törenin ardından Anadolu OSB Dumlupınar Caddesi girişinde bulunan 57. Alay Çam Koruluğu’nun açılışı yapılarak, program sonlandırıldı.

Haber: Burcu AKKAYA

Tıkla Paylaş!