ALKÜ, ALANYA’DA GERÇEKLEŞECEK KONGREYE HAZIRLANIYOR

ALKÜ, ALANYA’DA GERÇEKLEŞECEK KONGREYE HAZIRLANIYOR

Haziran 17, 2022 Kapalı Yazar: ZLM

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), 19-22 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleşecek olan “İnsan Çevresinde Sürdürülebilir Kalkınma-Mevcut ve Gelecekteki Mücadeleler” kongresi için hazırlıklara başladı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), 19-22 Ekim tarihleri arasında 6 uluslararası üniversitenin iş birliği ile Alanya’da “İnsan Çevresinde Sürdürülebilir Kalkınma-Mevcut ve Gelecekteki Mücadeleler” adlı kongre düzenliyor. ICSDEV 2022 kongresi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Bydgoszcz Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi, Krakow Tarım Üniversitesi, Nicolaus Copernicus Üniversitesi, Bydgoszcz Kazimierz Wielki Üniversitesi ve Poznan Yaşam Bilimleri Üniversitesi iş birliğinde gerçekleşecek.

ALKÜ Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Kongre Başkanı Pro. Dr. Atılgan Atılgan, Alanya’da gerçekleştirilecek kongre ile ilgili bir değerlendirmede bulundu. Dünyanın farklı bölgelerinden akademisyenleri Alanya’da ağırlayacaklarını ifade eden Atılgan, “Kongremizin temel amacı araştırmacıların çalışmalarını, yeni teknolojileri ve geliştirdikleri yeni fikirleri tartışmak ve katılımcıları bir araya getirerek bilime katkıda bulunmayı hedefliyoruz. ICSDEV 2022 (http://icsdev2022.com) ile dünyanın değişik yerlerinden katılan önde gelen akademisyenler, araştırmacılar ve sanayiciler bir araya getirilerek, tarımla ilgili her konuda bilgi alışverişi ve tecrübelerin paylaşımı sağlanacak, karşılaşılan zorluklar ve çözüm önerileri tartışacağız. Bu kongre, katılımcılara yeni fikir ve uygulama deneyimlerini yüz yüze konuşabilecekleri iş veya araştırma ilişkilerini geliştirebilecekleri ve gelecekteki iş birliği için küresel ortaklar bulabilecekleri fırsatları da sunabilir. Kongre sırasında çok çeşitli araştırma ve uygulama konularını da ele almayı amaçlıyoruz. Bilime gönül vermiş tüm akademisyenleri, araştırmacıları ve konu uzmanlarını bu heyecan verici kongreye davet ediyoruz. Sizleri Alanya’da ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Tıkla Paylaş!