ALANYA’DA DÜZENLENEN SANAT TASARIM VE HOBİ FUARINDA GİRİŞİMCİ KADINLAR İŞ BAŞINDA

ALANYA’DA DÜZENLENEN SANAT TASARIM VE HOBİ FUARINDA GİRİŞİMCİ KADINLAR İŞ BAŞINDA

Mart 28, 2022 Kapalı Yazar: Özlem KIRGEL

Antalya’nın Alanya ilçesinde Alanya Kent Konseyi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Sanat Tasarım ve Hobi Fuarı Mart ayında gerçekleşti. 25-26-27 Mart 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen fuarda sanatçı ve tasarımcılar buluştu. İskeledeki Şelale Meydanı’nda düzenlenen etkinliklerle kapılarını açan fuarda workshop, hobi ve sanat ürünleri sergilendi. Fuarda SMA hastası Ela bebek yararına da satış yapıldı. El sanatları geleneksel sanat çalışmalarında sergilenen ürünlere ziyaretçilerin ilgisi yoğundu. Alanyalılar El Sanatları ustalarıyla buluşturan etkinliklerle sanatçı ve tasarımcıları buluşturmayı sürdürüyor. Kültür Sanat Editörümüz Selma KILINÇ sanatçı ve tasarımcılarla yaptıkları çalışmalar üzerine söyleşi yaptı.

Alanyalılar El Sanatları ustalarıyla buluşturan etkinliklerle sanatçı ve tasarımcıları buluşturmayı sürdürüyor.

Alanya Belediyesinin destekleri ile Alanya Kent Konseyinin düzenlediği çeşitli organizasyonlarla sanatçıların birbirinden özel dekoratif ürünleri sergilendi. Sergi alanında sohbetimize katılan cam sanatçısı Sibel AHMETLER  ile kısa bir söyleşi yaptık.

Sibel AHMETLER çalışmalarını Alanya’da kurduğu atölyesinde sürdürüyor.

Sibel Ahmetler yaklaşık 8 ay süredir. Alanya’da çalışmalarını yürüttüğünü anlattı.  9 Eylül Üniversitesi ve İnönü Üniversitesinde eğitimini tamamlayan Sibel AHMETLER Güzel sanatlar ve Eğitim fakültesinden mezun olduğunu anlattı. Mesleğini cam üzerine icra eden sanatçı Sibel AHMETLER, Genellikle cam üzerine çalışmalar yapıyorum tiffany vitray ve çeşitli cam uygulamaları atölyemde kendim yapıp üretiyorum. Cam sanatına gönül verenleri çalışma yapmak isteyenleri Alanya’daki atölyeme bekliyorum. Diyerek sözlerine devam etti. Alanya’da olmamıza vesile olan Alanya Kent Konseyine ve Alanya belediyesine tanıtımımıza ve bize destek veren ZLM Prodüksiyona teşekkürler. Diyerek mesajlarını iletti.

Bir birinden özel tasarımlarla sergiledikleri ürünlerini tanıtan el sanatları atölyeleri sahipleri ürünleri hakkında bilgi verdi.

Asuman IKILIÇ ile sohbet ettik alüminyum folyo pano yapımı uygulamalardan bahsetti 30 yıldır öğretmenlik yapan Asuman IKILIÇ Samsunda başladığı mesleğine Alanya’da devam ediyor. Severek ve keyif alarak yaptığı bir çalışma olduğunu söylerken tasarımları ile folyoya şekil vererek yaptığı dekoratif ürünlerden bahsetti. Eğitimler vermeye devam eden sanatçılar hobi ve meslek amaçlı derslerine katılan öğrencileri ile çalışmalarını sürdürdüklerini anlattı.  

Girişimci kadınlarımızın başarı öykülerini ve yaptıkları projeleri Kültür sanat editörümüz Selma KILINÇ sanat atölyeleri ve etkinlik ziyaretlerine devam ediyor.

HABER : SELMA KILINÇ

Tıkla Paylaş!