ALANYA’DA BOWLİNG BİLARDO OYUN SALONUNDA GURBETÇİLER BULUŞTU

ALANYA’DA BOWLİNG BİLARDO OYUN SALONUNDA GURBETÇİLER BULUŞTU

Ağustos 9, 2021 Kapalı Yazar: Özlem KIRGEL

Son günlerde yaşanan orman yangınları tatilcilerimizi de etkiledi. Aylar, haftalar öncesinde yapılan tatil planları gereği yurda gelen gurbetçiler Türkiye’de yaşanan orman yangınları ile karşılaştı. Üzüntü verici bu durum nedeni ile tatil için gelen konukların görüşlerini aldık. Alanya’da Bowling & bilardo oyun salonunda bowling oynayan gurbetçilerimizle karşılaştık. Onlarla kısa bir sohbet etme fırsatı bulduk. Salgın nedeni ile aile ve kapalı grup tatilcilerin bölgede yoğun olduğunu gördük. 

Fransa’da yaşayan Demiray ailesi tatil için Alanya’da olan aile gruplarından biriydi. Liseyi yeni bitiren İzet Demiray ile sohbet ettik. Kendisi spor yapmayı sevdiğini, Fransa’da futbol oynadığını anlattı. Tatilde de konakladıkları otelin spor kompleksinde ve Bowling salonunda zaman geçirmeyi sevdiğini söyledi. İzet Demiray, Yangın ve pandemiden dolayı Allah yardımcımız olsun. Dikkatli olmalıyız, dedi. 

Alanyalı bilardo meraklılarının uğrak yeri olan oyun salonunda oyun katılımcılarından Selçuk Gök ile görüşme fırsatı bulduk. 

Bilardo ile ilgilendiğini anlatan Selçuk Gök bilardo oynamaktan keyif aldıklarını oyun salonuna sık sık uğradıklarını anlattı. Selçuk Gök, bilardo bizim için hem koordinasyon becerilerini hem de akıl geliştiren bir oyun olduğu için kendimizi geliştirdiğimizi düşünüyoruz. Geniş anlamda düşününce insanlara bir amaç kazandırıyor. Sonuca doğru gittiğimizden bilardoyu çok seviyoruz, kendimizi geliştirdiğimizi düşünüyoruz. Salonda Amerikan bilardosu, Rus bilardosu ve Türk bilardosu var. Biz genlikle Amerikan bilardosu oynuyoruz. Türk bilardosunu öğrenmek istiyoruz, dedi. Türk bilardosunun daha yaygın oynanması için yetkililerden çalışma yapmaları için beklentide olduklarını belirtti. 

Kimi tatilciler de bazı programlarını iptal etmek zorunda kaldı. Son yıllarda karşılaşılan sorunların en kısa zamanda çözüldüğü tatil için konuklarının bölgede daha rahat ve keyif alarak geçirdiği tatil dileklerimizle…

Tıkla Paylaş!