Alanya Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top Mahalle Sakinlerine Ücretsiz Maske Dağıttı.

Covid -19 Salgını nedeniyle alınan tedbirlere mahalle muhtarı Ahmet Top’dan destek. Alanya Mahmutlar Mahallesi Muhtarı Ahmet Top Çeşitli kurum ve kuruluşlardan aldığı bağış maskeleri mahalleliye ücretsiz olarak dağıtımını gerçekleştiriyor. Her hafta bağışçılardan aldığı maskeleri sosyal medyada ve mahallede duyurarak muhtarlıkta ücretsiz maske dağıtımı yapılıyor.

Mahalleli bu uygulamadan memnun kaldı. Salgın nedeniyle toplu alanlarda ve dışarıda maske takmak gerekliliği vatandaşı zor durumda bırakıyor. Maske satışının yasaklanması kararının ardından devletin ve bağışçıların desteği ile maske dağıtımları gerçekleştiriliyor. Sürekli ve yoğun maske kullanımı nedeniyle taleplere yetişmekte zorlanan yetkililere destekler sürüyor.

Alanya Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top maske dağıtımı ile bu süreci desteklemekte. Sosyal medyadan ve mahalleliye haber vererek maske dağıtımlarını gerçekleştirmekte. Muhtar Ahmet Top ile gerçekleştirilen röportajda Ahmet Top, Öncelikle sizlere teşekkür ediyorum bu çalışmamızı duyurduğunuz için. Bu vaka dünyada bir ilk Çinde çıktı wuhan kentinden tabi bizim ülkemizde 10 Mart’da başladı. Tüm dünyayı etkileyen bir savaş olduğuna değinerek giderek artan can kayıplarından bahsetti. sözlerine devam ederek “Çok şükür bizim Alanyamızda can kaybı ve görülen bir vaka yok. Tabi insanlarımız bilinçli. Ülkemizde görülen vakaların %70′ İstanbul’da ve bir çoğunlukta Zonguldak, Konya, Isparta İzmitte Alanyamızda şuan çok az sayıda vaka var.”

Son edindiği bilgileri bizlerle paylaşan Ahmet Top Alanya bölgesinde 14 kişide Covid – 19 tesbit edildiğinden söz etti.

Maske dağıtımı için destek olan Belediye Başkanlarına ve yardımcılara teşekkür etti.

Maske dağıtımında 10 gün önce başladığını belirten Muhtar Ahmet Top, Antalya Büyükşehir belediyesi başkanı Muhittin Böcek’e Teşekkürlerini iletti. Avukat Müge Gezginciye, Danışman Deniz Sayın’a teşekkür etti. Onlar sayesinde 2500 adet maske alıp dağıtımını gerçekleştirdiğini anlatı.

Karaman Göktepe Belediye Başkanı Mustafa Doğan’a teşekkürlerini ileti 2500 Adet maske ile destek aldığını belirtti.

Alanya Mahmutlar Mahallesinde 65 bin ve üzeri kişi yerleşik yaşıyor.

50 bin nüfuslu yerleşik 15 bin üzeride yabancı uyruklu mahalle sakinin yaşadığı Alanya Mahmutlar mahallesinde 40 çeşit ulustan insanın yaşadığı şu anda 65 bin ve üzeri insanın yerleşik yaşadığı Mahmutlar mahallesinde yaptığı çalışmalardan bahsetti.

20 Nisan Pazartesi günü yaptığı maske dağıtımı içinde Alanya Belediyesi başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür etti. 3.000 adet ve ek olarak 1.000 adet maske daha alıp gün içinde dağıtımını yaptığını anlattı. Alanya belediyesinin maske dağıtımlarına sözlerinde yer vererek bizde dağıtıma destek oluyoruz dedi.

İhtiyacı olanlara hayırseverlerimizinde desteği ile yardım ediliyor.

Mahmutlar mahallesinde tespit ettiği 720 kişiye yardım yapılacağını anlatan muhtar, İlerleyen günlerde paket yardımı dağıtacağından söz etti.

16 yıllık mahalle muhtarı

16 yıllık mahalle muhtarı olan Ahmet Top mahallesinde uygulanan kampanyalardan atık yağ ve mahalle kütüphanesi gibi uygulamalarıyla hizmet veriyor. Din, Dil, Irk, Parti gözetmeksizin herkese eşit yardımcı olmaya çalıştıklarını belirtti.

100. yılını kutlayacağımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun!

23 Nisan Perşembe günü 100. yılını kutlayacağımız Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramını kutlamayarak, ” Atamız, tüm silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmet diliyorum yaşasın Laik Türkiye Cumhuriyeti Ne Mutlu Türküm Diyene” sözleriyle 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını tebrik mesajına yer verdi.

Haber – FOTO : Selma KILINÇ – ZLM ALANYA

Tıkla Paylaş!
EnglishTurkish